Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

2. Bieg Gminny – Rozbiegana Gmina Rutki – nie zwalniamy tempa

23 czerwca odbył się 2.  biego –marsz w naszej gminie. Został zrealizowany w ramach inicjatywy grupy nieformalnej "Mam plan", działającej pod patronatem Fundacji „TRADYCJA I ROZWÓJ”. Grupa działaczek z Gminy Rutki realizuje zadanie pod nazwą „Rozbiegana Gmina Rutki- nie zwalniamy tempa” z dofinansowaniem z Programu Rządowego pod nazwą: Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, w konkursie na PODLASKIE INICJATYWY LOKALNE 2024 w ramach projektu „PODLASKIE LOKALNIE 2024-2026”, którego operatorem jest Fundacja OKNO NA WSCHÓD. 

Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Rutki Pan Dariusz Sławomir Modzelewski.

Inicjatywa powstała w celu wsparcia integracji mieszkańców gminy poprzez realizację i uczestnictwo we wspólnym przedsięwzięciu. Promuje i zachęca do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, dbania o zdrowie i zachowanie dobrej kondycji. Celem działań jest aktywizacja i integracja międzypokoleniowa społeczności lokalnej.

W ramach realizowanego projektu odbyły się także następujące działania:

  • wspólne treningi, integrujące, aktywizujące, poprawiające kondycję, stan zdrowia oraz przygotowujące do głównego wydarzenia biego - marszu dedykowane wszystkim mieszkańcom gminy niezależnie od wieku, czy sprawności fizycznej;
  • warsztat integracyjny, podczas którego mieszkańcy gminy mogą lepiej się poznać, budować zespół, dążyć do wspólnego celu.

Punktem kulminacyjnym przedsięwzięcia był biego – marsz. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 5,7 km. Na trasie zmagało się ponad 90 osób w różnym wieku, od niemowląt począwszy a kończąc na seniorach. Pogoda okazała się łaskawa dla zawodników, było przyjemnie chłodno i rześko. Na linii mety wszyscy zawodnicy otrzymali medale i mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie na podium. W wydarzeniu uczestniczyło 150 osób.

Było to wydarzenie połączone z animacjami dla najmłodszych prowadzone przez animatora, podczas których można było wykonać gniotki, namalować obraz. Było robienie tatuaży, malowanie twarzy, malowanie kredą, robienie baniek mydlanych, modelowanie balonów, zabawy z chustą animacyjną, dostępne były gry wielkoformatowe.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali  druhowie z OSP z Rutek-Kossaków oraz  z Kołomyjki, którzy było rozstawieni na trasie biego-marszu. 

Dzięki życzliwości Pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Polne Kwiaty” w Rutkach – Kossakach uczestnicy mogli biesiadować przy wspólnym posiłku.

Grupa nieformalna Mam plan oraz Patron Fundacja „TRADYCJA I ROZWÓJ” serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w realizację inicjatywy oraz uczestnikom dzięki, którym organizowanie  takich przedsięwzięć przynosi satysfakcję, radość i dodaje sił do działania. 

Galeria zdjęć

4YvWuxTq 7aDLLk9A 98v_mHAJ dAfvogLV EOtTm24Z IMG_1346 IMG_1348 IMG_1355 IMG_1363 IMG_1371 IMG_1404 IMG_1407 IMG_1459 IMG_1479 IMG_1482 IMG_1511 IMG_1516 IMG_1520 IMG_1527 IMG_1549 IMG_1586 IMG_1618 IMG_1664 IMG_1784 IMG_1932 IMG_1947 IMG_1956 IMG_2125 IMG_2165 IMG_2236 IMG_2253 IMG_2320 IMG_2333 IMG_2367 IMG_2400 IMG_2446 IMG_2473 IMG_2521 IMG_2528 IMG_2553 IMG_2608 IMG_2637 IMG_2729 IMG_2749 IMG_2762 IMG_2769 IMG_2775 IMG_2788 IMG2222 PIL-stopk622bezbarwne tło tHdXukF3 vsY4PRyj ypd9UL8K Z_L6OzM6
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.