Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Uroczyste otwarcie placów zabaw przy Szkole Podstawowej w Rutkach - Kossakach

Pierwszego Dnia Wiosny, 20 marca, na przekór pogodzie z uśmiechami na twarzach, w kolorowym plenerze, przy Szkole Podstawowej im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Rutkach dokonano uroczystego otwarcia dwóch placów zabaw. Wśród zaproszonych gości obecny był Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Pan Marek Olbryś, reprezentujący Samorząd Województwa Podlaskiego.

Poświęcenia placów dokonał proboszcz parafii pw. Św. Anny w Rutkach – Kossakach, ks. kan. Stanisław Żbikowski. Wstęgę przecięli Wicemarszałek Pan Marek Olbryś, Wójt Gminy Rutki Pan Dariusz Sławomir Modzelewski, zastępca Wójta Pan Paweł Dębnicki, Sekretarz Gminy Rutki pani Agnieszka Bazydło, Dyrektor szkoły Pani Anna Wądołowska oraz proboszcz ks. kan. Stanisław Żbikowski wraz z reprezentacją przedszkolaków.

Tego dnia dokonano rozstrzygnięcia konkursu na najlepszą nazwę placów zabaw.

Place powstały w dwóch projektach. Pierwszy plac, któremu nadano nazwę „Rozbrykaniec” wybudowany został w ramach zadania „Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Rutkach-Kossakach” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej, Działania 8.6 Inwestycje na rzecz rozwoju lokalnego.

W zakresie przedsięwzięcia dostarczono i zamontowano 6 urządzeń zabawowych: linarium, tor przeszkód (piaskownica, tunel i 2 zjeżdżalnie), karuzelę, zjeżdżalnię, bujak sprężynowiec, huśtawkę podwójną, 3 ławki, 2 kosze na śmieci i regulamin. Utwardzono dojście z kostki brukowej i obrzeży prefabrykowanych. Wybudowano ogrodzenie oraz bezpieczną nawierzchnię syntetyczną amortyzującą upadek. W ramach projektu założono także poniesienie wydatków na nadzór inwestorski. Wartość zamówienia netto: 311640,53 zł. Kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020: 105 780,69 zł.

Drugi plac, który oficjalnie został nazwany ”Malutek” dedykowany małym przedszkolakom powstał, jako jeden z wielu efektów zadania pn.: "Przedszkole naszych marzeń", dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, w działaniu 3.1. Kształcenie i edukacja. Wartość całego projektu 798 871,97 zł, wysokość dofinansowania z UE to 678 805,97 zł.

Galeria zdjęć

dzieci przy placu dzieci Otwarcie placu zabaw poświęcenie placu przeciecie wstegi na placu II przecięcie wstęgi na placu przecięcie wstęgi
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.