Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Rutkach-Kossakach

Gmina Rutki rozpoczęła realizację projektu nr WND-RPPD.08.06.00-20-0637/23 pn. „Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Rutkach-Kossakach” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej, Działania 8.6 Inwestycje na rzecz rozwoju lokalnego, realizowanego w ramach umowy UDA-RPPD.08.06.00-20-0637/23-00 z dnia 29.08.2023 r. 

Całkowita wartość projektu: 155 559,84 zł.

Kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020: 105 780,69 zł.

Zakres projektu obejmuje budowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Rutkach-Kossakach. Szczegółowy zakres przedsięwzięcia przedstawia się następująco:

 •    ­     budowa placu zabaw (6 urządzeń zabawowych, 3 ławki, 2 kosze na śmieci i regulamin);
 •    ­     budowa utwardzonych dojść z kostki brukowej i obrzeży prefabrykowanych;
 •    ­     budowa ogrodzenia;
 •    ­     budowa bezpiecznej nawierzchni syntetycznej amortyzującej upadek.

W ramach projektu założono także poniesienie wydatków na nadzór inwestorski. 

Głównym celem projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz zapewnienie dostępu do infrastruktury spełniającej oczekiwania społeczności poprzez budowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Rutkach-Kossakach. 

Celami szczegółowymi projektu są:

 • poprawa estetyki miejscowości, gminy, LGD,
 • wzrost integracji mieszkańców z miejscem zamieszkania,
 •  wzrost integracji społecznej (mieszkańców w różnym wieku ze sobą nawzajem),
 • stworzenie przestrzeni służącej rekreacji, przestrzeni przeznaczonej przede wszystkim młodym pokoleniom,
 • zwiększenie atrakcyjności miejscowości, Gminy Rutki. 

Inwestycja przyczynia się do osiągnięcia następujących wskaźników:

1) produktu:

 • Powierzchnia obszarów objętych rewitalizacją – 0,03 ha;
 • Liczba wspartych obiektów infrastruktury zlokalizowanych na rewitalizowanych obszarach – 1 szt.; 

2) rezultatu:

 •  Wzrost liczby osób korzystających z rewitalizowanych terenów poza obszarem miejskim – 90 osób.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.