Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Budowa oświetlenia zewnętrznego terenu przy Szkole podstawowej w Rutkach-Kossakach i Szkole Podstawowej w Grądach-Woniecko oraz wymiana lamp na LED przy obiektach użyteczności publicznej

logotypy_EFRR_kolor 

 „Budowa oświetlenia zewnętrznego terenu przy Szkole podstawowej w Rutkach-Kossakach i Szkole Podstawowej w Grądach-Woniecko oraz wymiana lamp na LED przy obiektach użyteczności publicznej” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w  Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej, Działania 8.6 Inwestycje na rzecz rozwoju lokalnego.

 

Umowa UDA-RPPD.08.06.00-20-0516/20-00

Projekt WND-RPPD.08.06.00-20-0516/20

Umowa z dnia 11.06.2021

 

Projekt zakłada budowę 48 punktów świetlnych w technologii ze źródłami typu LED oraz wymianę na LED 12 punktów świetlnych na terenie Szkoły Podstawowej w Rutkach- Kossakach, Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Rutkach- Kossakach, Szkoły Podstawowej i placu zabaw 
w miejscowości Grądy -Woniecko.

Głównym celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Rutki poprzez wymianę zużytych i budowę nowych punktów oświetlenia obiektów użyteczności publicznej.

Celami szczegółowymi projektu są:

poprawa stanu technicznego oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Rutki;
zmniejszeni emisji zanieczyszczeń do atmosfery;
poprawa komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców – oświetlenie ma zapewnić możliwość wykorzystania obiektów sportowych i rekreacyjnych przy niewystarczającym oświetleniu naturalnym  w porach wieczornych i nocnych, podczas rywalizacji sportowej, rekreacyjnej i wypoczynku oraz zapewnić doświetlenie ciągów komunikacyjnych w obrębie szkół, Urzędu Gminy, GOKiB;
poprawa stanu środowiska naturalnego na terenie gminy.
Całkowita wartość projektu: 524 543,32 PLN

Kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020: 327 210,12 PLN

Wkład własny Gminy Rutki: 197 333,20 PLN

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.