Logo Gminy Rutki

Umowa o powierzenie grantu w ramach Projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”

Gmina Rutki podpisała  umowę ze Skarbem Państwa, w imieniu którego działa Centrum Projektów Polska Cyfrowa na powierzenie grantu w projekcie „Cyberbezpieczny Samorząd”. Jest to projekt własny CPPC, który jest realizowany w partnerstwie z NASK PIB, w ramach Funduszy Europejskich Na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC).

„Cyberbezpieczny Samorząd”, po sukcesie projektu „Cyfrowa Gmina”, jest kontynuacją  działań mających na celu poprawę cyberbezpieczeństwa JST. 

Gmina Rutki otrzyma dofinansowanie w formie grantu w wysokości 271 500,00 zł. Środki, które zostaną przeznaczone na działania poprawiające  cyberbezpieczeństwo, będą wypłacane w trzech transzach w proporcji procentowej 30-30-40. Pierwszą z nich Gmina otrzyma do 60 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy, zaś pozostałe dwie - w terminie do 60 dni kalendarzowych od zaakceptowania przez Operatora wniosku o wypłatę kolejnej transzy.

Projekt jest realizowany w ramach FUNDUSZY EUROPEJSKICH NA ROZWÓJ CYFROWY 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

Realizację Projektu zaplanowano na lata 2024-2026.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności