Dzień Dziecka w Rutkach-Kossakach

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak

W dniu 1 czerwca w Szkole Podstawowej im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Rutkach-Kossakach zorganizowano Gminny Dzień Dziecka dla wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Rutki.

To radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych naszej gminy.

Tegoroczny Dzień Dziecka pomimo przekornej pogody cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Organizatorami wydarzenia byli: Szkoła Podstawowa im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich  w Rutkach-Kossakach, Urząd Gminy Rutki, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Rutkach- Kossakach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Rutkach, Fundacja „Tradycja i Rozwój”.

Organizatorzy zapewnili liczne atrakcje takie jak: konkursy z nagrodami, dmuchane place zabaw, gry i zabawy, malowanie twarzy i wykonywanie tatuaży, rozgrywki sportowe, bańki mydlane. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się czołg Leopard 2A5, wystawiony przez 1 Warszawską Brygadę Pancerną.

Gościliśmy Komendę Powiatową Policji w Zambrowie,  Zakład Karny w Czerwonym Borze, Ochotniczą Straży Pożarnej w Rutkach. Jednostki te uatrakcyjniły czas dzieciom,  które mogły zapoznać się z ich sprzętem oraz wyposażeniem.

W tym szczególnym dniu serwowano uczestnikom Gminnego Dnia Dziecka kiełbaski  z grilla, grochówkę, owoce, słodycze, lody oraz ciasta.

Podsumowaniem imprezy było wręczenie nagród dla uczestników wcześniej przeprowadzonych konkursów, ufundowanych przez sponsorów i wręczonych przez Pana Pawła Zakrzewskiego wielokrotnego Mistrza MMA.

Niepowtarzalna atmosfera, wspaniała zabawa oraz wspólnie spędzony czas sprawiły, że ten wyjątkowy dzień, pomimo kapryśnej pogody był pełen radości i uśmiechu, a imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych.