Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Umowa na budowę drogi wojewódzkiej nr 679 Łomża - Mężenin już podpisana

Długo oczekiwana inwestycja nareszcie doczekała się rozpoczęcia. Projekt „Łomża - Mężenin – budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej” obejmuje budowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 679 wraz 
z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Łomża - Mężenin. Odcinek objęty inwestycją rozpoczyna się w km 5+796 w miejscu połączenia drogi wojewódzkiej nr 679 ze starodrożem drogi krajowej nr 63 a swój koniec ma w km 32+717 w dowiązaniu bezpośrednio do drogi krajowej S8. Łączna długość trasy wynosi 26,921 km.

Powstanie droga o przekroju – 1 x 2 pasy ruchu, szerokość jezdni wyniesie 7,00 m (na obiektach mostowych szerokość jezdni głównej 8,00m), jezdnia poszerzona do 10,00m na skrzyżowaniach z dodatkowym pasem ruchu dla relacji skrętnych. Na odcinku niemal 25 km powstanie ścieżka rowerowa (z dopuszczeniem ruchu pieszego) o szer. 3,00-4,50 m. Projekt przewiduje budowę nowych zatok autobusowych o szerokości po 3,0 m w rejonie istniejących przystanków autobusowych. Zaprojektowano też chodniki o szerokości 1,50-2,50 m.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027

Całkowita wartość inwestycji  298 473 063,43 zł

Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 253 702 103,89 zł

Kwota dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Podlaskiego 44 770 959,54 zł

Projekt będzie realizowany w okresie  03.2024 – 06.2026

Inwestycja zlokalizowana jest w granicach województwa podlaskiego: w powiecie łomżyńskim, na terenie gminy Łomża i w powiecie zambrowskim, na terenie gminy Rutki.

Powstanie szlak komunikacyjny łączący ośrodek subregionalny - Łomżę ze stolicą województwa – Białymstokiem, komplementarny do drogi krajowej nr 64. Inwestycja  będzie miała kolosalny wpływ na rozwój naszej Gminy. Pozwoli na skrócenie czasu podróży i zwiększenie przepustowości oraz komfortu jazdy do i z miast, poprawę mobilności mieszkańców regionu, podniesienie atrakcyjności terenów wzdłuż nowo- wybudowanej i przebudowanej drogi, poprawę warunków wymiany ekonomicznej, podniesienie warunków życia mieszkańców ułatwiając dojazd do usług publicznych czy do miejsc pracy, szkół, ośrodków zdrowia, infrastruktury społecznej oraz innych instytucji oddalonych od miejsca zamieszkania. Dobrej jakości szlak komunikacyjny zwiększy atrakcyjność inwestycyjną terenów wzdłuż drogi oraz poprawi bezpieczeństwo ruchu.

Galeria zdjęć

IMG_9587 IMG_9603 IMG_9628 IMG_9559 IMG_9567
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.